ابعاد دفاعی سپاه گسترش می یابد/حساب ویژه دشمنان روی قدرت ایران

[ad_1]

جانشین فرمانده کل سپاه:


سرویس سیاسی – جانشین فرمانده کل سپاه گفت: فضای حاکم بر تحولات جاری و تحرکات معنادار دشمن ما را به این ضرورت و باور رسانده که باید ابعاد دفاعی خود را گسترش دهیم.

به گزارش فانوس، به نقل از ندسا، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی روز سه شنبه در همایش فرماندهان و مدیران نیروی دریایی سپاه که در ستاد فرماندهی این نیرو در بندرعباس برگزار شد، اظهار داشت: شعاع اطلاعاتی و افق راهبردی نیروی دریایی سپاه متناسب و هم سطح با تحرک و تهدیدهای دشمن عمق و گسترش می یابد.

وی تصریح کرد: راهبرد امروز ما ایستادگی فعال و نه منفعل است؛ یعنی در عین حال که ایستاده ایم، پیش هم می رویم و دامنه قدرتمان را گسترش می دهیم. میدان عملمان را بازتر می کنیم، کمیت و کیفیت را با هم افزایش می دهیم و قابلیت فنی سیستم ها را ارتقاء می بخشیم.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به روند رو به رشد خشونت، جنایت و فتنه در دنیا، گفت: این وضعیت ره آورد بدیهی و مستقیم سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی در دنیا است.

وی افزود: رفتار آمریکا در جهان چیزی جز توسعه نفرت، کینه توزی و گسترش جنگ ها و اختلافات و رونق کارخانه های اسلحه سازی را به دنبال نداشته و تکاپوی جنگی در بسیاری از نقاط دنیا، نتیجه سیاست های نفرت آفرین آمریکا در سطح جهان است.

سردار سلامی با بیان اینکه ظهور انقلاب اسلامی ایران معادلات و مناسبات ظالمانه ابرقدرت ها را برهم زد، گفت: دشمنان با وجود اینکه در بکارگیری تمام عناصر قدرت به درجه اشباع رسیده اند، اما قادر به مدیریت نتیجه تحولات ناشی از شکل گیری و توسعه گفتمان انقلاب اسلامی نیستند.

وی با بیان اینکه امروز تمام ظرفیت و قدرت نظام سلطه علیه انقلاب اسلامی وارد عمل شده است ، اظهار کرد: هر چه دشمن قدرت افزایی می کند، نمی تواند بیش از این موثر واقع شود زیرا جغرافیای سیاسی انقلاب اسلامی در حال گسترش است.

سردار سلامی ادامه داد: میدان تأثیر و فضای تحولی با نقش آفرینی هواداران انقلاب در منطقه به گونه ای بوجود آمده که در حال تغییر مناسبات قدرت در جهان است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: گسترش جغرافیای سیاسی انقلاب اسلامی فضای تسلط سیاسی سنتی امپراطوری ها را تنگ تر کرده و مناطقی که روزگاری سرزمین های بلامنازع و تحت سیطره امنیتی، سیاسی، نظامی، اقتصادی و اطلاعاتی دشمن بود، امروز به میدان های بزرگ جهاد علیه دشمنان ما تبدیل شده است.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه ساختمان عظیمی از قدرت با بهره گیری از گفتمان الهام بخش انقلاب اسلامی در حال شکل گیری است، گفت: قدرتی که می تواند در دوردست با سیاست های دشمنان اسلام به نحو شایسته درگیر شده، آن را متوقف و منحرف کرده و ناکام گذارد.

وی با بیان اینکه اقتدار ما اعتبار جهانی یافته است، گفت: دشمنان امروز این توانمندی را به رسمیت می شناسند و برای آن حساب ویژه ای معادل نگاه به یک ابرقدرت باز کرده اند.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: در هر مقطع زمانی، جهان یک میدان تحول دارد که از آن نقطه تحولات جهان شکل می گیرد و امروز این میدان، غرب آسیا می باشد که به پاشنه آشیل تحولات جهانی تبدیل شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *