اهداف برجام محقق نشده است/ آمریکا مدام بدعهدی می کند/ امروز واقعیت ها بر بسیاری از مردم آشکار شده است

[ad_1]

بهمنی در گفتگو با فانوس


سرویس سیاسی – نماینده مردم ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برجام نتوانست به اهدافی که دارد برسد، گفت: آمریکا با بدعهدی مانع از تحقق برجام شد.

محمود بهمنی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی فانوس اظهار داشت: توافق بر سر فعالیت های هسته ای ایران و تحت فشار  گذاشتن کشورمان در این زمینه، یکی از ترفندهای آمریکا برای رسیدن به اهداف و خواسته هایش بود.

وی ادامه داد: صد البته که آمریکا با مطرح کردن مسئله هسته ای ایران و تحت فشار گذاشتن کشور به دنبال اهداف دیگری بود که همچنان با بدعهدی به دنبال رسیدن به آن اهداف است.

رئیس اسبق بانک مرکزی خاطرنشان کرد: خواسته های نا به جای آمریکا و درخواست بازرسی از مراکز نظامی کشورمان نیز یکی دیگر از توطئه های سران کاخ سفید است، خوشبختانه با درایت و اقتدار ولی امر مسلمین این امر محقق نشده و هرگز نیز انجام نمی شود.

بهمنی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه آمریکا با بدعهدی های مکرر مانع از تحقق اهداف برجام شد، افزود: مانع تراشیها، خواسته های نا به جا و تحریم های جدید از سوی آمریکا مسیر برجام را منحرف کرد و مانع از عملیاتی شدن اهداف این مهم شد.

وی با تأکید بر اینکه ایران به تمامی تعهدات خود در برجام عمل کرده است، گفت: اما آمریکا به هیچ یک از این تعهدات پایبند نبود، حتی تحریمهای جدیدی را نیز علیه کشورمان تصویب کرده است. مسئولان اتحادیه اروپا، اعضای 5 + 1 و آژانس بین المللی انرژی اتمی بارها و بارها بر متعهد بودن ایران به تعهدات برجام و همچنین نداشتن انحراف در فعالیت های هسته ای تاکید کرده اند، اما در عمل اجازه می دهند که آمریکا ایران را تحریم کند.

بهمنی با تاکید بر اینکه امروز واقعیت های بسیاری برای افکار عمومی جهان و ملت ایران روشن و آشکار شده است، گفت: دیگر اعضای 5 + 1 که پای برجام را امضا کرده اند، امروز باید مقابل آمریکا ایستادگی کرده و اجازه ندهند یک کشور به تنهایی برای تمام جهان تصمیم گرفته و به هیچ عهد و پیمانی پایبند نباشد.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *