تشییع پیکر پاک ۱۷ شهید دفاع مقدس در خوزستان + مشخصات و جزئیات

[ad_1]

زائران کربلا در قدمگاه شهدا


سرویس استان ها – همزمان با سالروز شهادت امام جعفرصادق(ع) پیکر پاک ۱۷ شهید دفاع مقدس در خوزستان تشییع می‌شود که از این شهدا ۴ تن شناسایی شدند و ۱۳ تن دیگر گمنام هستند.

به گزارش فانوس، همزمان با سالروز شهادت حضرت امام جعفرصادق(ع) ششمین ستاره تابناک آسمان امامت و ولایت پیکر پاک و مطهر 17 تن از شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس در نقاط مختلف استان خوزستان تشییع می‌شود.

از این شهدای والامقام دوران هشت سال دفاع مقدس پیکر مطهر 4 تن از آنها پس از سال‌ها غربت و بی‌نشانی شناسایی شد و 13 تن دیگر نیز گمنام هستند.

بازگشت غواص شهید

یکی از این شهدا شهید عبدالکریم کجبافی(کجباف) فرزند محمدمهدی از رزمندگان اهوازی است که در 4 دی ماه سال 1365 در عملیات کربلای 4 به شهادت رسید و پیکر مطهرش تا کنون به وطن بازنگشته بود.

پیکر مطهر این دلیرمرد خوزستانی که در 18 دی ماه سال 1346 در اهواز دیده به جهان گشود در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص تفحص شد و از طریق فرودگاه بین‌المللی اهواز به زادگاهش انتقال یافت.

پیکر پاک این شهید صبح روز پنج‌شنبه 29 تیر ماه از ساعت 8 از مقابل حسینیه ثارالله اهواز واقع در چهار راه آیت‌الله طالقانی تشییع می‌شود و در قطعه گلزار شهدای اهواز آرام می‌گیرد.

رجعت شهید بهبهانی پس از 34 سال

یکی از این شهدای والامقام شهید سید ماندنی موسوی فرزند سید حمدالله است که در تاریخ دهم خرداد ماه سال 1343 در شهرستان بهبهان و دیار سردار سرلشکر شهید اسماعیل دقایقی دیده به جهان گشود.

این دلیرمرد خوزستانی در زمان هجوم دشمن به خاک ایران اسلامی پا به پای رزمندگان در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافت و در روز پنجم اسفند ماه سال 1362 در عملیات خیبر به فیض شهادت نائل شد.

شهید سید ماندنی موسوی در حالی که 19 بهار از زندگی بابرکتش سپری شده بود در منطقه عملیاتی جزیره مجنون آسمانی شد و نام خود را در زمره شهدای اسلام به ثبت رساند.

این ثلاله زهرا(س) از زمان شهادت تا کنون جزو شهدای جاویدالاثر استان خوزستان بود و پیکر پاکش پس از 34 سال به خاک وطن بازگشت.

بازگشت شهید عملیات خیبر

یکی دیگر از این شهدای والامقام شهید رضا شجاعی فرزند ماندنی نام دارد که در تاریخ 9 خرداد سال 1341 به دنیا آمد و در زمان تجاوز رژیم بعث عراق به خاک پاک ایران به جبهه اعزام شد.

این جوان دلیر پس از حضور در جبهه در تاریخ هشتم اسفند سال 1362 در عملیات خیبر شربت شهادت را نوشید و آسمانی شد.

شهید رضا شجاعی در سن 21 سالگی در منطقه عملیاتی جزیره مجنون به فیض شهادت نائل شد و پیکر مطهرش از آن زمان تاکنون بی‌نشان بود.

سرانجام پس از سال‌ها غربت و بی‌نشانی پیکر رزمنده دلیر اسلام شهید رضا شجاعی توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح تفحص شد و پس از 34 سال به خاک پاک وطن بازگشت.

آئین تشییع پیکر پاک این 2 شهید والامقام در روز پنج‌شنبه 29 تیر ماه همزمان با سالروز شهادت رئیس مذهب جعفری با حضور اقشار مختلف مردم به‌ویژه خانواده‌های معظم شهدا از ساعت 9:30 صبح آغاز می‌شود.

پیکر پاک شهدای دفاع مقدس از کنار مزار 5 شهید گمنام آرمیده در پارک شهید شریف‌نیای بهبهان تشییع می‌شود و تا گلزار شهدا ادامه دارد.

شهیدی از پایتخت مقاومت ایران

شهید غلامحسین دیمی فرزند حسن نیز یکی دیگر از شهدای شناسایی شده خوزستان است که در تاریخ 15 مرداد ماه سال 1340 دیده به جهان گشود و در دوران دفاع مقدس به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد.

این دلیرمرد خوزستانی پس از حضور در جبهه‌های نور علیه ظلمت در تاریخ 25 تیر ماه سال 1361 در عملیات رمضان به شهادت رسید و در زمره شهدای جاویدالاثر قرار گرفت.

شهید غلامحسین دیمی در سن 21 سالگی در منطقه عملیاتی شرق بصره کتیبان به فیض شهادت نائل آمد که پیکر مطهرش پس از 35 سال شناسایی شد و به همراه دیگر شهدا از طریق فرودگاه بین‌المللی اهواز به خاک پاک خوزستان بازگشت.

این شهید نیز صبح روز پنج‌شنبه 29 تیر ماه از آستانه متبرکه حضرت محمد بن موسی الکاظم(ع) معروف به سبزقبا در خیابان امام خمینی(ره) شمالی دزفول به طرف چهار راه آیت‌الله قاضی(ره) تشییع می‌شود.

میزبانی ابوالعباس از سه لاله بی‌نشان

همزمان با سالروز شهادت صادق آل محمد(ع) باغملک زادگاه سردار شهید صحنعلی تاراس و سردار شهید تاج‌محمد پرویزی میزبان 3 شهید گمنام دوران دفاع مقدس می‌شود.

یکی از این شهدای دفاع مقدس شهید 20 ساله‌ای است که در عملیات رمضان در تابستان سال 1361 در نبرد با دشمنان شهید شد.

این جوان دلیر در منطقه عملیاتی پاسگاه زید شربت شهادت نوشید و پس از 35 سال پیکر پاکش میهمان مردم دیار ابوالعباس باغملک می‌شود.

یکی دیگر از این شهدای والامقام شهید گمنامی است که در زمان شهادت 17 سال سن داشت و در اسفند ماه سال 1362 در عملیات خیبر آسمانی شد.

این جوان ایرانی در منطقه عملیاتی جزایر مجنون به فیض شهادت نائل شد و پس از 34 سال پیکر پاکش توسط کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح تفحص شد و به خاک وطن بازگشت.

لاله بی‌نشان دیگر نیز جوانی 20 ساله است که در اسفند ماه سال 1363 در عملیات بدر به شهادت رسید و نام خود را در زمره شهدای اسلام ثبت کرد.

این رزمنده جوان در منطقه عملیاتی شرق دجله آسمانی شد و پیکر پاکش با گذشت 33 سال به وطن بازگشت تا در خاک شهیدپرور باغملک آرام گیرد.

آئین نورانی تشییع پیکر پاک این 3 شهید گمنام روز پنج‌شنبه 29 تیرماه همزمان با 25 شوال سال 1438 هجری قمری و سالروز شهادت حضرت امام جعفرصادق(ع) از ساعت 17 از مرکز دهستان ابوالعباس آغاز می‌شود.

میزبانی تیپ امام حسن مجتبی(ع) از رزمنده عملیات والفجر8

همزمان با سالروز شهادت حضرت امام جعفرصادق(ع) ششمین امام شیعیان پیکر پاک و مطهر یکی از شهدای گلگون‌کفن دفاع مقدس میهمان تیپ امام حسن مجتبی(ع) مستقر در بهبهان می‌شود.

این پرستوی بی‌نام و نشان رزمنده‌ای 40ساله است که در عملیات ایذایی والفجر8 در بهمن ماه سال 1364 به شهادت رسید و عندربهم یرزقون شد.

این شهید والامقام که در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص در خاک عراق به فیض شهادت نائل آمد که پس از 32 سال به خاک وطن بازگشت و میهمان تیپ امام حسن مجتبی(ع) مستقر در بهبهان می‌شود.

یکی از این شهدای والامقام یک نوجوان 15 ساله است که در اسفند ماه سال 1362 در عملیات خیبر در منطقه عملیاتی جزیره مجنون به شهادت رسید و پیکر پاکش پس از 32 سال تفحص شد.

شهید دیگر نیز یک جوان 17 ساله‌ای است که در اسفند ماه سال  1363 در عملیات بدر و منطقه عملیاتی شرق دجله آسمانی شد و پیکر پاکش با گذشت 33 سال به وطن بازگشت.

آئین تشییع پیکر پاک این شهدای والامقام در روز پنج‌شنبه 29 تیر ماه همزمان با سالروز شهادت رئیس مذهب جعفری با حضور اقشار مختلف مردم به‌ویژه خانواده‌های معظم شهدا از ساعت 9:30 صبح از امامزاده حیدر(ع) در بهبهان آغاز می‌شود و سپس در شهر منصوریه و تیپ امام حسن مجتبی(ع) آرام می‌گیرند.

حوزه علمیه دزفول میزبان  شهید 21ساله

پیکر یکی از این شهدای گلگون‌کفن پس از تشییع در حوزه علمیه الزهرا(س) خواهران دزفول آرام می‌گیرد تا زیارتگاه عاشقان شود.

این شهید بی‌نام و نشان رزمنده‌ای 21ساله است که در عملیات خیبر در اسفند ماه سال 1362 به شهادت رسید و به‌سوی آسمان پرواز کرد.

این شهید والامقام که در منطقه جزیره مجنون در خاک عراق آسمانی شد که پس از 34 سال به خاک وطن رجعت کرد و میهمان حوزه علمیه الزهرا(س) خواهران دزفول می‌شود.

پیکر این شهید صبح روز پنج‌شنبه 29 تیر ماه از آستانه متبرکه حضرت محمد بن موسی الکاظم(ع) معروف به سبزقبا دزفول در خیابان امام خمینی(ره) شمالی به طرف چهار راه آیت‌الله قاضی(ره) تشییع می‌شود.

بخش رودزرد خوزستان میزبان شهدای خیبر و بدر

پیکر مطهر 2 تن از شهدای گمنام عملیات‌های خیبر و بدر بر دستان مردم بخش رودزرد خوزستان تشییع می‌شود.

یکی از این شهدای والامقام شهید گمنامی است که در زمان شهادت 24 سال سن داشت و در اسفند ماه سال 1362 در عملیات خیبر آسمانی شد.

این جوان ایرانی در منطقه عملیاتی جزایر مجنون به فیض شهادت نائل شد و پس از 34 سال پیکر پاکش توسط کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح تفحص شد و به خاک وطن بازگشت.

لاله بی‌نشان دیگر نیز نوجوانی 16 ساله است شهید که در اسفند ماه سال 1363 در عملیات بدر به شهادت رسید و نام خود را در زمره شهدای اسلام ثبت کرد.

این رزمنده نوجوان در منطقه عملیاتی شرق دجله آسمانی شد و پیکر پاکش با گذشت 33 سال به وطن بازگشت تا میهمان مردم شهیدپرور بخش رودزرد شود.

آئین تشییع پیکر این شهدا ساعت 9 صبح روز پنج‌شنبه 29 تیر ماه همزمان با سالروز شهادت امام جعفرصادق(ع) در بخش رودزرد خوزستان آغاز می‌شود.

تشییع 2 شهید گمنام در اهواز

همزمان با سالروز شهادت صادق آل محمد(ع) اهواز و دیار سردار سرلشکر شهید علی هاشمی، فرمانده قرارگاه سری نصرت و سپاه امام جعفر صادق(ع) میزبان 2 شهید گمنام دوران دفاع مقدس می‌شود.

یکی از این شهدای والامقام شهید گمنامی است که در زمان شهادت 36 سال سن داشت و در اسفند ماه سال 1362 در عملیات خیبر آسمانی شد.

این جوان ایرانی در منطقه عملیاتی جزایر مجنون به فیض شهادت نائل شد و پس از 34 سال پیکر پاکش توسط کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح تفحص شد و به خاک وطن بازگشت.

شهید دیگر نیز در هنگام شهادت 16 سال سن داشت که در بهمن ماه سال 1365 در عملیات کربلای 4 شهادت نصیبش شد و بال در بال ملائک به آسمان پرکشید.

این لاله بی‌نشان نیز در جزیره سهیل شربت شهادت نوشید و پیکر پاکش بعد از 31 سال به خاک وطن بازگشت.

پیکر این شهدای گلگون کفن صبح روز پنج‌شنبه 29 خردادماه هجری قمری از زیارتگاه سید عبدالله اهواز در کوی ملت تشییع می‌شود و در بوستانی در این منطقه آرام می‌گیرند.

میزبانی شهر میانرود از شهدای گمنام

پیکر پاک 2 تن از شهیدان گمنام دفاع مقدس روز 29 تیر ماه همزمان با سالروز شهادت امام جعفرصادق(ع) در شهر میانرود استان خوزستان تشییع می‌شود.

یکی از شهدای گمنام شهر میانرود شهیدی 21 ساله است که در اسفند ماه سال 1362 در عملیات خیبر آسمانی شد و نام خود را در زمره شهدای اسلام ثبت کرد.

این شهید در جزیره مجنون به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش بعد از سال‌ها غربت توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح تفحص شد.

 

شهید دیگر نیز در هنگام شهادت 19 سال سن داشت که در بهمن ماه سال 1365 در عملیات کربلای 4 شهادت نصیبش شد و بال در بال ملائک به آسمان پرکشید.

این لاله بی‌نشان نیز در جزیره سهیل شربت شهادت نوشید و پیکر پاکش بعد از 31 سال به خاک وطن بازگشت.

پیکرهای پاک این شهدای گلگون کفن دوران هشت سال دفاع مقدس پس از تشییع باشکوه در دزفول و میانرود در نقطه مشخص شده آرام می‌گیرند.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *