ضرورت دقت در تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان/ تصمیم احساسی نمی گیریم/ تخلفات بیش از حد تصور است

[ad_1]

عضو کمیسیون آموزش مجلس خبر داد


سرویس سیاسی – عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به گسترده بودن موضوع صندوق ذخیره فرهنگیان، تحقیق و تفحص از این صندوق با دقت بسیار زیادی در حال انجام است.

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی فانوس تأکید کرد: چندی پیش اخبار نگران کننده ای از نحوه فعالیت صندوق فوق در جامعه منتشر شد که اذهان مردم را بسیار آشفته کرد و لازم بود نمایندگان در این خصوص ورود کرده و وظائف نمایندگی خود را انجام دهند.

وی افزود: با انجام اقدامات و بررسی های بیشتر در پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان مشخص شد که تخلفات در صندوق فوق بیش از حد تصور بوده و لازم است در این زمینه تحقیقات بیشتری صورت گیرد. البته موضوع تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان از سال های گذشته نیز وجود داشته که به لحاظ گستردگی موضوع لازم است تا اقدامات کارشناسی شده همراه با دقت و تحقیقات بیشتر صورت گیرد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شوای اسلامی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در این حوزه تخلفات بسیاری از جمله خرید و فروش ها براساس زند و بندهای مختلف، سودهای سرشار و …انجام شده است، گفت: اکنون نمی توانیم جزییات این پرونده را بازگو کنیم و همچنان در حال تحقیق برای روشن شدن دقیق موضوع این تخلفات هستیم.

عبادی با تأکید بر اینکه تخلفات از هشت هزار میلیارد تومان نیز بالاتر بوده است، گفت: متأسفانه عدم نظارت بر عملکرد مدیریت صندوق ذخیره فرهنگیان از سوی وزارت آموزش و پرورش سبب بروز چنین مشکلی شد، اما امروز که در حال تحقیق و بررسی هستیم، باید با دقت بررسی ها را انجام داده و نمی توانیم دقت را فدای سرعت کنیم.

وی بدون اشاره به زمان دقیق به نتیجه رسیدن تحقیقات در زمینه صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: طبق قانون درخواست دادیم که زمان تحقیق و تفحص سه ماه دیگر تمدید شود که این موضوع در چارچوب های قانونی مورد موافقت قرار گرفته است.

انتهای پیام/

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *