معرفی خبرگان ورزشی برای انتخابات کمیته به صندوق حمایت داده شد

[ad_1]

سرویس ورزشی – برای انتخابات دوره جدید کمیته ملی المپیک، خبرگان ورزشی توسط صندوق حمایت از ورزشکاران و پیشکسوتان معرفی شوند.

به گزارش فانوس، انتخابات کمیته ملی المپیک برای دوره بعدی قرار است اواخر دی‌ماه برگزار شود که برای این انتخابات باید آیین‌نامه جدیدی نوشته شود.

با توجه به اینکه آیین‌نامه قبلی انتخابات این کمیته از سوی کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) مورد تایید قرار نگرفت، نمی‌توان از آن برای این دوره استفاده کرد.

از طرفی با توجه به تغییراتی که در اساسنامه جدید کمیته ملی المپیک ایجاد شده، قطعا آیین‌نامه قبلی جوابگوی انتخابات نخواهد بود.

یکی از مواردی که اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک پیش‌بینی کرده‌اند انتخاب خبرگان ورزشی است که در انتخابات حق رأی دارند و به عنوان اعضای مجمع در انتخابات حضور خواهند داشت.

در دوره‌های قبلی انتخاب این خبرگان توسط کمیته ملی المپیک صورت می‌گرفت و پیش از این بحث بر این بود این انتخاب به وزارت ورزش داده شود، اما با توجه به اینکه بحث دولتی بودن نباید در ورزش مطرح شود، کمیته ملی المپیک تصمیم گرفت انتخاب خبرگان ورزشی را به صندوق حمایت از ورزشکاران و پیشکسوتان داده است.

منبع:فارس

انتهای پیام/
[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *