واشنگتن خواستار خلع سلاح حزب الله شد

[ad_1]

سرویس بین الملل – نماینده آمریکا در سازمان ملل بار دیگر حزب الله را به انجام اقدامات بر هم زننده ثبات محکوم کرد و خواستار خلع سلاح آن شد.

به گزارش فانوس به نقل از تسنیم،نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز گذشته در دیدار با سیگرید کاگ نماینده ویژه سازمان ملل در لبنان، خواستار خلع سلاح حزب‌الله شد.

وی افزود: جامعه جهانی باید برای خلع سلاح حزب‌الله و متوقف کردن اقدامات این گروه علیه اسرائیل و سایر اقداماتی که بر هم زننده ثبات است، تلاش‌های بیشتری کند.

وزارت خارجه آمریکا روز گذشته نیز در گزارش سالیانه خود درباره تروریسم ادعا کرد که ایران با توجه به ادامه حمایت از حزب‌الله و گروه‌های دیگر در غزه، سوریه، عراق و سایر بخش‌های خاورمیانه همچنان بزرگترین حامی دولتی تروریسم در جهان است.

در این گزارش آمده است: “درحالی که گروه‌های مورد حمایت ایران همچنان توانایی خود برای تهدید منافع آمریکا و متحدان آن را حفظ کرده‌اند، ایران نقش ممتاز خود به‌عنوان حامی دولتی تروریسم در سال 2016 را حفظ کرد”.

این گزارش همچنین اشاره دارد که ایران تأمین کننده اصلی نیازهای مالی حزب‌الله لبنان است و هزاران نیروی آن را در ایران آموزش داده است.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *