پایه های شکل گیری داعش از بین رفته است/داعش بیش از گذشته در ورطه نابودی قرار می گیرد

[ad_1]

یک کارشناس مسائل بین الملل:


سرویس بین الملل – یک کارشناس مسائل بین الملل با تأکید بر اینکه پایه های شکل گیری داعش از بین رفته است، گفت: این گروهک تروریستی بیش از گذشته در ورطه نابودی قرار می گیرد.

حسن هانی زاده در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل فانوس با اشاره به اینکه با کشته شدن ابوبکر البغدادی داعش تضعیف شده و بیش از گذشته در ورطه نابودی است، خاطرنشان کرد: وضعیت داعش بسیار اسفناک بوده و آنان برای نجات خود حتی به فاضلاب های موصل پناه برده اند.

وی افزود: نابودی دائمی داعش نزدیک است و با توجه به اینکه البغدادی رهبر این گروه نیز نابود شده است، این گروه تروریستی قدرت خود را از دست داده و به زودی محو خواهد شد.

این کارشناس مسائل بین الملل در بخشی دیگر از سخنان خود با تأکید بر اینکه اساس و بنیان این گروهک تروریستی از بین رفته است و اعضای این گروه نیز قدرت خود را از دست داده اند، خاطرنشان کرد: با معدوم شدن البغدادی این گروه از لحاظ سازمانی تضعیف می شود و متلاشی خواهد شد.

هانی زاده افزود: اما باید به این نکته توجه داشت که ممکن است پس از  متلاشی شدن داعش از نظر ساختار تشکیلاتی، این تفکر تروریستی که مورد حمایت برخی از کشورهای غربی و منطقه ای قرار دارد، با حمایت آنها  مجدد شکل بگیرد.

وی تصریح کرد: داعش در مهمترین مرکز ثقل خود با شکست بزرگی مواجه شد که همین امر سبب از بین رفتنش می شود، اما به طور قطع حامیان آنها به ویژه آل سعود، سراکن کاخ سفید و رژیم اشغالگر قدس بار دیگر برای سازماندهی تروریست ها برنامه ریزی و توطئه خواهند کرد.

هانی زاده خوی وحشی گری و کشتار را از مهمترین جنایات داعش عنوان کرد و بیان داشت: بنابراین توجه به اینکه برخی از کشورهای غربی و از همچنین عربستان حامی داعش هستند، امکان شکل گیری این گروهک تروریستی پس از نابودی حتی با نام جدید وجود دارد.

انتهای پیام/      

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *